Online Competition

 

Online Competition Results

 

Quran Stories Results

 

       
Grade
1 - 4
     
       
  First Place    
     First Name  Last Name
    Ruqayyah Uddin
    Massah Jundi
       
  Second Place    
       
    Malik Elmatboly
    Judy Abdel Hafez
    Mufarrid Saif-Ansari
    Israa Shaker
    Basmalah Merah
    Yasmin Alsibai
       
  Third Place    
       
    Salma Abou Ali
    Ali Negm
    Leen ALhaj-Ali
    Sara Aatar
    Suhail Gamal
    Lim Ezzaim
    Rowan Ali
    Owies Alzayed
    Judi Aatar
    Moina Shaikh
    Afifa Siddiqua
       
  Excellent    
       
    Lemar Nabil
    Nada Ezzaeem
    Aaquilahmed Mohaideen
    Hareem Tanveer
    Alaaya Tanveer
    Muaz Alam
    Muhammad Yahya Panchbhaya
    Eesa Panchbhaya
       
  Good Effort    
       
    Khalid Salih
    Muhammad Musa
    Jana Mohamed
       
       
       
       
Grade 5 - 8      
       
  First Place    
     First Name  Last Name
    Eiman Jundi
    Salma Mohamed
    Joury ALhaj-Ali
    Adnan Eddeb
    Jamil Sibai
       
  Second Place    
       
    Muhammad Rohaan
    Yaseen Merah
    Radwa Abou Ali
       
  Third Place    
       
    Areeba Rahman
    Salma Alzayed
    Aziz Aatar
    Arrshath Mohaideen
    Ahmad Mahdi
       
  Excellent    
       
    Ghufran Ahmed
    Retaj Saleh
    Tala Kurabi
       
  Good Effort    
       
    Amro Wahib
    Hassan Rahman
    Haneen Mohamed
    Maryam Panchbhaya
    Muhammad Ibrahim
       
       
Grade 9 - 12      
       
  First Place    
     First Name   Last Name
    Leen Jundi
       
  Second Place    
       
    Noran Mohamed
       
  Good Effort    
       
    Diana Ibrahim

 

Telawah Results

  

\

Pre-School

JK & SK

     
       
  First Place    
       
    First Name Last Name
    Jana   Samra
    Yaman Alhashemi
    Ibrahim Abdullah Ibn Muhammad
    Malik Abdelhamid
    Anas Munadi
       
  Second Place    
       
    First Name Last Name
    Ibrahim Syed
    Mohammad Alkomy
    Arwa Abou Ali
    Menna Sabri
    Rayyan Faisal
    Yumna Tanveer
       
  Third Place    
       
    First Name Last Name
    Aly Alkomy
    Mahad Alam
    Azraq Siddique
       
       
  Good Effort    
       
    First Name Last Name
    Yusuf Merah
    Abdulrahman Jundi
       
       
       
Grade 1 - 4      
       
  First Place    
       
    First Name Last Name
    Aasiyah Syeda
    Muhammad Yahya Panchbhaya
    Musaid Aldin
    Israa Shaker
    Muhammad Musa
       
  Second Place    
       
    First Name Last Name
    Sarah Khalifa
    Basmalah Merah
    Eesa Panchbhaya
    Muntasir Alshaer
    Omar Ashour
    Salma Abou Ali
    Ammar Khalifa
    Jude Kanafani
    Raneem Ali
    Moina Shaikh
       
  Third Place    
       
    First Name Last Name
    Lim Ezzaim
    Abirah Rahman
    Yasmin Alsibai
    Rowan Ali
    Massah Jundi
       
  Excellent    
       
    First Name Last Name
    Afifa Siddiqua
    Majd El_falou
    Amr Alshaer
    Momen Alrefaai
    Hareem Tanveer
       
  Good Effort    
       
    First Name Last Name
    Lina Shalaby
    Abdullah Alrefaai
    Taiba Sabri
    Musab Javed
    Suhail Gamal
    Radwan Alhashemi
       
       
       
Grade 5 - 8      
       
  First Place    
       
    First Name Last Name
    Mariam Syeda
    Ali Negm
    Salma Mohamed
    Maryam Panchbhaya
    Sumail Abdur Rahman
    Radwa Abou Ali
    Khadijah Syeda
    Ziena Elsabban
       
  Second Place    
       
    First Name Last Name
    Haneen Mohamed
    Ahmad Mahdi
    Areeba Rahman
    Nusaiba Alshaer
    Mohamed Tamer
    Salma Aboujaib
    Mohamad Afa Alrefaai
    Muhammad Ibrahim
    Salma Alzayed
       
  Third Place    
       
    First Name Last Name
    Muhammad Rohaan
    Hanaa Alrefaai
    Malik Alshaer
    Abdelrahman Tamer
    Jamil Sibai
    Ahmed Tamer
    Hassan Rahman
    Aya Nabil
    Eiman Jundi
       
  Excellent    
       
    First Name Last Name
    Amro Wahib
    Yaseen Merah
    Alia Elazab
    Mariam Tamer
       
  Good Effort    
       
    First Name Last Name
    Salma Allam
       
       
       
Grade 9 - 12      
       
  First Place    
       
    First Name Last Name
    Omar Nabil
    Noran Mohamed
    Leen Jundi
       
  Second Place    
       
    First Name Last Name
    Mariam Elazab
       
  Excellent    
       
    First Name Last Name
    Adyan Tanver
    Youssef Allam
       
  Good Effort    
       
    First Name Last Name
    Diana Ibrahim

 

Hifz Results

       
Preschool -
SK - JK
     
       
  First Place    
       
    First Name Last Name
    Ibrahim Syed
    Yaman Alhashemi
    Manha Mahmud
    Ibrahim Abdullah Ibn Muhammad
    Hamza Paracha
    Aly Alkomy
       
  Second Place    
       
    First Name Last Name
    Mahad Alam
    Anas Munadi
    Malik Abdelhamid
    Arwa Abou Ali
    Jana Samra
    Yusuf Merah
    Mohammad Alkomy
    Abdulrahman Jundi
       
  Third Place    
       
    First Name Last Name
    Mohammad Sawas
    Abdul Raheem Bakkar
    Rayyan Faisal
       
  Good Effort    
       
    First Name Last Name
    Menna Sabri
    Yumna Tanveer
       
       
       
Grade 1 - 4      
       
  First Place    
       
    First Name Last Name
    Nada Ezzaeem
    Hazem Mohamed
    Muhammad Yahya Panchbhaya
    Moina Shaikh
       
  Second Place    
       
    First Name Last Name
    Raneem Ali
    Basmalah Merah
    Yasmin Alsibai
    Israa Shaker
    Aasiyah Syeda
    Alae Dadoun
    Radwan Alhashemi
    Ali Negm
    Zain Hamid
    Musaid Aldin
    Ammar Khalifa
    Lemar Nabil
    Mufarrid Saif-Ansari
    Majd El_falou
    Jude Kanafani
    Massah Jundi
    Lim Ezzaim
    Salma Abou Ali
    Suhail Gamal
    Muhammad Musa
    Momen Alrefaai
    Layan Kanafani
    Sarah Khalifa
    Abdullah Kamran Ahsan
    Amr Alshaer
    Naser Izddin
    Jana Mohamed
    Eesa Panchbhaya
       
  Third Place    
       
    First Name Last Name
    Ruqayyah Uddin
    Judy Abdel Hafez
    Abdullah Nabil
    Muntasir Alshaer
    Omar Mohamed
    Malik Elmatboly
    Khalid Salih
    Taiba Sabri
    Judi Aatar
    Dana Bayanouni
    Abdulrahman Elsherif
    Abdullah Alrefaai
    Nooran Allam
       
  Excellent    
       
    First Name Last Name
    Owies Alzayed
    Sara Aatar
       
  Good Effort    
       
    First Name Last Name
    Rowan Ali
    Hareem Tanveer
    Muaz Alam
    Aws Nabil
    Ghufran Ahmed
       
       
       
Grade 5 - 8      
       
  First Place    
       
    First Name Last Name
    Maira Mallick
    Nisa Younus
    Batul Al-Jalam
    Maryam Panchbhaya
    Salma Mohamed
    Mariam Syeda
    Haneen Mohamed
    Ziena Elsabban
    Jana Abdalla
       
  Second Place    
       
    First Name Last Name
    Muhammad Ibrahim
    Malik Alshaer
    Sumail Abdur Rahman
    Mohamed Mohamed
    Nusaiba Alshaer
    Hassan Rahman
    Khadijah Syeda
    Hanaa Alrefaai
    Ahmad Mahdi
    Amro Wahib
    Yaseen Merah
    Mariam Tamer
       
  Third Place    
       
    First Name Last Name
    Radwa Abou Ali
    Jamil Sibai
    Eiman Jundi
    Salma Aboujaib
    Salma Alzayed
    Mohamad Afa Alrefaai
    Abdelrahman Tamer
    Areeba Rahman
    Abdullah Dadoun
       
  Excellent    
       
    First Name Last Name
    Mohamed Tamer
    Ahmed Tamer
    Arrshath Mohaideen
    Aziz Aatar
    Aya Nabil
       
  Good Effort    
       
    First Name Last Name
    Abdullah Mirza
       
       
       
Grade 9 - 12      
       
  First Place    
       
    First Name Last Name
    Kareem Mohamed
       
  Second Place    
       
    First Name Last Name
    Noran Mohamed
       
  Third Place    
       
    First Name Last Name
    Leen Jundi
       
  Good Effort    
       
    First Name Last Name
    Hajira Mohamed

© TriSpects Inc. All Rights Reserved.